Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Historia Cieszyna 3D

 
Film 3D zrealizowany przez studio VIRTUAL MAGIC, reżyseria: Daniel Zduńczyk. Projekt powstał na zamówienie firmy BUDGAST S.C., która odrestaurowała historyczną restaurację "Pod Brunatnym Jeleniem" w Cieszynie. Sala restauracji została specjalnie wyposażona w możliwość projekcji w technologii 3D dla potrzeb prezentacji filmu o historii Cieszyna. budgast.pl, podjeleniem.com Historia Cieszyna 3D to krótkometrażowy dokument, w którym poznajemy barwną historię tego miasta od powstania pierwszej osady aż po dzień dzisiejszy. Dzięki zastosowanej technologii 3D mamy wrażenie, że razem z bohaterami uczestniczymy w polowaniu czy spacerujemy po komnatach cieszyńskiego zamku. Film skupia się na najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ nie tylko na miasto Cieszyn, ale rozwój całego regionu. Wiarygodnie odtworzone wnętrza, kostiumy oraz przebieg wydarzeń są skarbnicą wiedzy dla fanów historii tego pięknego miejsca. Realistyczne animacje 3D wspaniale dopełniają całości. Przy produkcji filmu współpracowaliśmy z pracownikami Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Muzeum Drukarstwa w Cieszynie oraz Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej. Wykorzystaliśmy sprzęt wojskowy i plenery udostępnione przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej OKA a także broń i stroje grupy pasjonatów epoki średniowiecza. Dzięki kontaktom z pracownikami sceny polskiej Těšínské Divadlo. skompletowaliśmy stroje historyczne oraz rekwizyty. Wiele z tych osób z radością wcieliło się w bohaterów występujących w filmie nie szczędząc sił aby wspomóc nasze działania. virtualmagic.com.pl

 


virtualmagic5d
 
Data pliku video: 2013-02-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat cieszyński -– powiat w południowej części województwa śląskiego z siedzibą w Cieszynie. Tworzy go 12 gmin: Cieszyn, Ustroń, Wisła, Skoczów, Strumień, Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna i Zebrzydowice zajmując obszar 730,29 km².

Powiat cieszyński leży na środkowej i zachodniej część Pogórza Śląskiego oraz Beskidzie Śląskim, od północy zajmując obszar Kotliny Oświęcimskiej.

Główne gałęzie gospodarki regionu to rolnictwo, usługi i przemysł turystyczny (miejscowości turystyczne: Wisła, Brenna i Ustroń).

Przez powiat przechodzi droga ekspresowa S1 oraz drogi krajowe: 1 i 81. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola