Belka
Wtorek, 3 Października 2023   imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Cieszyn: Modernizacja Cieszyńskiego Centrum Informacji

Data publikacji: 2022-03-18, Data modyfikacji: 2022-03-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Cieszyn: Modernizacja Cieszyńskiego Centrum Informacji

Miasto Cieszyn, jako partner realizowanego wspólnie z Czeskim Cieszynem projektu „CieszIT – TěšIT”, rozpoczęło główne działania zaplanowane do przeprowadzenia w Cieszyńskim Centrum Informacji.

 

Jednym z najważniejszych działań projektowych w obu miastach jest adaptacja pomieszczeń informacji turystycznych. Niedawno otwarty został zmodernizowany punkt informacji turystycznej na ulicy Głównej, przy Moście Przyjaźni w Czeskim Cieszynie. Obecnie przystąpiono do prac modernizacyjnych w naszym mieście.  Adaptacja naszego Centrum została zaplanowana od 1 marca i zgodnie z planem potrwa do połowy kwietnia br. Wiąże się to z przejściowymi uniedogodnieniami, ponieważ w tym okresie Cieszyńskie Centrum Informacji będzie nieczynne.

W tym czasie zapraszamy do odwiedzania Informacji Turystycznej Zamku Cieszyn na Wzgórzu Zamkowym.

W rezultacie po zakończeniu prac powstanie większa, bardziej dostępna przestrzeń, pozwalająca na obsługę mieszkańców i turystów na znacznie wyższym poziomie. W ramach projektu realizowane są prace związane z infrastrukturą teletechniczną, elektryczną i wodno-kanalizacyjną, prace tynkarskie i malarskie. Dzięki temu zaadaptowana przestrzeń zyska nowy wygląd. Zaplanowano również zakup elementów wyposażenia – regałów, szafek, biurek.

Projekt CieszIT – TěšIT  jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa.

Wydział Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Cieszynie

, Źródło artykułu: Wydział Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Cieszynie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat cieszyński -– powiat w południowej części województwa śląskiego z siedzibą w Cieszynie. Tworzy go 12 gmin: Cieszyn, Ustroń, Wisła, Skoczów, Strumień, Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna i Zebrzydowice zajmując obszar 730,29 km².

Powiat cieszyński leży na środkowej i zachodniej część Pogórza Śląskiego oraz Beskidzie Śląskim, od północy zajmując obszar Kotliny Oświęcimskiej.

Główne gałęzie gospodarki regionu to rolnictwo, usługi i przemysł turystyczny (miejscowości turystyczne: Wisła, Brenna i Ustroń).

Przez powiat przechodzi droga ekspresowa S1 oraz drogi krajowe: 1 i 81. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola