Belka
Wtorek, 3 Października 2023   imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

12. CIESZYŃSKI FORTUNA BIEG

Data publikacji: 2022-04-01, Data modyfikacji: 2022-04-01
A A AWydrukDrukuj  
 
12. CIESZYŃSKI FORTUNA BIEG

Zapraszamy wszystkich biegaczy do jednego z najstarszych miast w Polsce, miasta o ponad tysiącdwustuletniej historii, położonego po dwóch brzegach granicznej rzeki Olza. To właśnie wzdłuż nadolziańskich bulwarów po polskiej i czeskiej stronie wytyczona jest trasa dla uczestników Biegu, co czyni ją bardzo atrakcyjną.

 24 kwietnia 2022 r. po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, na dziesięciokilometrowej, atestowanej trasie, zawodnicy ponownie będą mogli spróbować swoich sił w biegu prowadzącym tradycyjnie ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Bieg ten jest imprezą międzynarodową, w której w poprzednich edycjach brali udział zawodnicy m.in. z Kenii, Ukrainy, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Słowacji, Węgier i Czech.

12. Cieszyński FORTUNA Bieg wspólnie z XXII Półmaratonem dookoła Jeziora Żywieckiego (Żywiec - 03.04.2022) i 28. Biegiem Fiata (Bielsko-Biała - 22.05.2022) wchodzi w skład biegów ulicznych zaliczanych do Pucharu Euroregionu Beskidy.

Każdy z uczestników tegorocznej imprezy otrzyma okolicznościową koszulkę techniczną, na mecie czekać będą unikatowe medale, a dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz na lotnej premii (usytuowanej w Czeskim Cieszynie) nagrody finansowe i rzeczowe. Nagrody rzeczowe otrzymają również najszybsze osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych zarówno wśród mężczyzn (6 kat.) jak i kobiet (5 kat.). Przewidzianych jest też wiele nagród specjalnych.

Przy trasie biegu tak jak zawsze, będzie się znajdowała duża rzesza kibiców, dopingujących biegaczy. Dla uatrakcyjnienia biegowej zabawy organizatorzy przygotowują animacje muzyczne i taneczne.

W tym roku ze względu na zaplanowaną modernizację stadionu miejskiego i ograniczony dostęp do infrastruktury, odbędzie się tylko bieg główny.

Zapisy do Biegu przyjmowane są do dnia 11.04.2022 r. (pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Limit uczestników został ustalony na 1400 osób. Opłata startowa wynosi 65 zł.

Organizatorami zawodów są: Miasto Cieszyn, Město Český Těšín, Správa účelových zařízení, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie, Agencja Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak.

Od początku organizacji biegu jego sponsorem tytularnym jest FORTUNA ONLINE Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o.

, Źródło artykułu: Urząd Miasta Cieszyn
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat cieszyński -– powiat w południowej części województwa śląskiego z siedzibą w Cieszynie. Tworzy go 12 gmin: Cieszyn, Ustroń, Wisła, Skoczów, Strumień, Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna i Zebrzydowice zajmując obszar 730,29 km².

Powiat cieszyński leży na środkowej i zachodniej część Pogórza Śląskiego oraz Beskidzie Śląskim, od północy zajmując obszar Kotliny Oświęcimskiej.

Główne gałęzie gospodarki regionu to rolnictwo, usługi i przemysł turystyczny (miejscowości turystyczne: Wisła, Brenna i Ustroń).

Przez powiat przechodzi droga ekspresowa S1 oraz drogi krajowe: 1 i 81. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola