Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Andrzej Poniedzielski w Browarze Zamkowym Cieszyn

 
We wtorkowy wieczór 15 maja, słynny kabareciarz Andrzej Poniedzielski wystąpił w zabytkowej piwnicy Browaru Zamkowego Cieszyn. Komedia, poezja, muzyka, wszystko przeplatało się znakomicie, a artysta w swoim stylu serwował humor na naprawdę wysokim poziomie. Mimo majowej „zimnej Zośki” i co za tym idzie padającego deszczu, publiczność nie zawiodła i tłumnie przybyła na występ gwiazdy. Od ostatniego występu Mistrza w Cieszynie minęło 6 długich lat... Satyryk, twórca teatralny, aktor, autor tekstów piosenek min. dla Elżbiety Adamiak, Michała Bajora, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Jolanty Majchrzak, Maryli Rodowicz, Stanisława Soyki, Doroty Stalińskiej, Lory Szafran, Grzegorza Turnaua czy Anny Treter. Mistrz Mowy Polskiej, Ambasador Polszczyzny 2016. Jest autorem wielu wierszy. Poza łączeniem zamiłowania do poezji i pisania tekstów, Poniedzielski od wielu realizuje się jako przedstawiciel polskiego kabaretu, znany z charakterystycznego humoru i programów przeplatanych piosenkami kabaretowymi. W Cieszynie publiczność otrzymała zatem humorystyczną dawkę o relacjach kobieta-mężczyzna i szczęściu. Temat stary jak świat, ale zawsze aktualny. Oczywiście wszystko z należytym dystansem i z przymrużeniem oka. Mistrz uraczył widzów sztuką komediową i piosenkami najwyższej klasy. Kiedyś w wywiedzie powiedział o sobie: „Jest we mnie element nieprzewidywalny” – tak rzeczywiście było w czasie występu. Nazywany królem krainy łagodności, bardem. Jego charakterystyczne niespieszne wywody wzbudziły wielki aplauz. Występ w Browarze Zamkowym Cieszyn to żywy dowód na to, że istnieją w Polsce artyści liryczni, inteligentni, a do tego potrafiący nawiązać doskonały kontakt publicznością. Do nich z pewnością zalicza się Andrzej Poniedzielski! Brawo organizatorzy i cieszyńska publiczności. Czekamy zatem na kolejne kabaretowe wieczory w Browarze Zamkowym Cieszyn. Ważnym dodatkiem imprezy były znakomite piwa serwowane przez Browar Zamkowy Cieszyn dla przybyłych gości. Przypomnijmy, że Browar Zamkowy Cieszyn bardzo aktywnie włączył się w organizację tegorocznej 11. Cieszyńskiej Nocy Muzeów – 25 maja /piątek/ 2018 roku.

 


Browar Zamkowy Cieszyn
 
Data pliku video: 2018-05-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat cieszyński -– powiat w południowej części województwa śląskiego z siedzibą w Cieszynie. Tworzy go 12 gmin: Cieszyn, Ustroń, Wisła, Skoczów, Strumień, Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna i Zebrzydowice zajmując obszar 730,29 km².

Powiat cieszyński leży na środkowej i zachodniej część Pogórza Śląskiego oraz Beskidzie Śląskim, od północy zajmując obszar Kotliny Oświęcimskiej.

Główne gałęzie gospodarki regionu to rolnictwo, usługi i przemysł turystyczny (miejscowości turystyczne: Wisła, Brenna i Ustroń).

Przez powiat przechodzi droga ekspresowa S1 oraz drogi krajowe: 1 i 81. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola